fbpx

עמוד הבית > מאמרים >

הוצאת ויזה לארצות הברית שגרירות

הוצאת ויזה לארצות הברית שגרירות

תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית, הוא תהליך שאנשים רבים תופסים אותו כמורכב עד כדי בלתי אפשרי. מבחינתם, התהליך מלא בבירוקרטיה, דפים על גבי דפים מלאים בשאלות ודרישות, המתנה של חודשים רבים עד לקבלת ראיון, והתמודדות עם הקשיים של הקונסול האמריקאי בראיון.

אך בפועל, הרבה מהחששות והמורכבות שאנשים חווים, נובעות הרבה מתוך חוסר ידיעה מה עומד בפניהם. הערפל הסובב אותם, וחוסר הוודאות כמה שלבים נותרו עד קבלת הוויזה, גורמות לייאוש ותסכול כבר מהרגע הראשון. אז אל דאגה, התהליך איננו כה מסובך.

 

למה בכלל צריך ויזה לארצות הברית?

לרוב מדינות העולם ניתן להיכנס מבלי להוציא ויזה ייחודית לפני כן. אך בארצות הברית, חוששים מאוד מתופעה של הגירה חסרת פרופורציות, דבר שיקשה וישנה את כל אורחות חייהם של תושבי המדינה. כדי להתמודד עם חשש זה, בתום תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית שגרירות ארצות הברית תקבע האם לאשר לבן אדם כניסה לאדמתה, או שהחשש שהוא יישאר וישתקע שם גדול מידי.

אך אל תטעו, אין זה אומר שתהליך קבלת הוויזה הוא קשה ובלתי אפשרי. לצורך הוצאת הוויזה, תידרשו למלא מסמך עם שאלות על חייכם בעבר ובהווה, לשלם את האגרה, ולקבוע תור לראיון בשגרירות בתל אביב או בירושלים. אף שיש כאלו שאומרים אחרת, אין כל הבדל בין שתי הלשכות, וסיכויי הוצאת הוויזה בשתיהן שווים.

במהלך הראיון, עליכם להציג ראיות לכך שמרכז חייכם בישראל, ללא סימנים על כוונה או אפשרות ריאלית להגר לארצות הברית. ראיות אלו, יכולות להיות בית שרשום בבעלותכם, חיי משפחה ענפים, לימודים בישראל, משרה בכירה, תדפיס חשבון בנק, וכו’.

 

מה צפוי ביום הראיון?

קודם כל, בבוקר הראיון חשבו טוב מה ללבוש, אין הזדמנות שנייה לתקן רושם ראשוני. לאחר מכן, וודאו שלקחתם את כל המסמכים שחובה להחזיק לצורך הכניסה לשגרירות; דרכון עם תוקף של חצי שנה קדימה לפחות, תמונת פספורט בסגנון אמריקאי (5X5), אישור כניסה וטופס DS-160. שני המסמכים האחרונים, יהיו זמינים עבורכם להדפסה לאחר השלמת מילוי השאלונים המקדימים ותשלום האגרה.

לשגרירות עצמה אסור להכניס כמעט שום דבר, רק את המסמכים הנדרשים, ארנק קטן ומפתחות – ללא אוכל, שתייה וטלפון נייד. לכן, הקפידו מראש שלא להביא איתכם חפצים מיותרים, כדי למנוע אי נעימות או החרמה של חפצים.

בראיון עצמו, הקונסול יישאל אתכם שאלות שמטרתן להבין שאכן אין בכוונתכם להגר לארצות הברית. על כן, הוא עשוי לשאול אתכם מה מטרת הנסיעה שלכם, מי השותפים שלכם לנסיעה, במה אתם עוסקים בחיים וממה אתם מתפרנסים, ועוד. חשוב מאוד לענות על השאלות בביטחון, ולא לשדר לחץ או מצוקה.

הראיון מול הקונסול, בברירת המחדל יהיה בשפה האנגלית, ולרוב עם מעט מילים בעברית משולבות בתוך המשפטים. עבור מי שמתקשה עם השפה, ניתן לבקש להתראיין עם דובר עברית, ובכך להקל על השיחה ועל תחושת הנוחות שבה. אל דאגה, בקשה להתראיין בעברית לא פוגעת בסיכויי הוצאת ויזה לארצות הברית, שגרירות ארה”ב מכירה ומודעת לכך שלא כולם דוברים את השפה ברמה שביכולתם לנהל שיחה שלמה באנגלית.

 

אישור הוויזה וקבלת הדרכון

בסיום הראיון, יעדכן אתכם הקונסול האם בקשתכם לקבלת ויזה אושרה או לא. במידה שהיא אושרה, הדרכון יילקח מכם, ויוחזר באמצעות דואר רשום בתוך שבוע עד עשרה ימים. במידה שהבקשה לא תאושר, דרכונכם יוחזר אליכם מיד, ואליו יתווסף טופס בו ייכתב מדוע הבקשה סורבה. אך אל דאגה, רוב מוחלט של מבקשי הוויזה מקבלים אותה – רק תשדרו בטחון, ותוכיחו שאין להם סיבה לחשוש.

 

 

טופס קצר ואנחנו דואגים לך!

כל מה שאנחנו צריכים ממך זה כמה פרטים, את השאר תשאירו כבר לנו

טופס קצר ואנחנו דואגים לך!

כל מה שאנחנו צריכים ממך
זה כמה פרטים, את השאר תשאירו כבר לנו

אולי יעניין אותך גם

השארת פרטים

השארת פרטים

סוג הטיסה

השארת פרטים

השארת פרטים

נציג שלנו יצור איתך קשר בשעות הקרובות.