fbpx

עמוד הבית > מאמרים >

ויזת עסקים לארצות הברית – למי זה מתאים?

ויזת עסקים B2

ויזת עסקים B2 הנה ויזה הניתנת בהינתן הזדמנויות עסקיות בשטחי ארצות הברית, ויזת עסקים מקנה לבעל הויזה אישור כניסה לארצות הברית לצורך פעילותו העסקית.

הויזה תינתן אך ורק למטרות שהייה זמניות ואינה מקנה את היכולת לעבוד בשוק האמריקאי או לחיות בארצות הברית.

כאמור, אסור למבקש הויזה לקבל שכר בארה”ב שכן לצורך כך נדרשת הגשת ויזת עְְְְבודה לארה”ב. באופן דומה, בכדי לחיות בארה”ב יש להגיש בקשה מסְְְְודרת לויזת מחייה.

יש לציין כי ויזת עסקים מסוג זה מתאימה גם לצרכי נופש וטיול בארצות הברית ובנוסף לפגישות עסקיות מהסוג שמפורט להלן.

הויזה תינתן למבקרי עסקים כהגדרתם כמבקרים זמניים לצורך :

 1. השתתפות בכנס עסקי או פגישות עסקיות שנועדו לפיתוח העסק.
 2. השתתפות בהשקעות בארצות הברית או ניהול משא ומתן בעניינו חוזים ושיתופי פעולה עסקיים.
 3. הרחבת קשרים עסקיים ברחבי ארצות הברית
 4. השתתפות בפעילות עסקית בינלאומית.
 5. ניהול מחקרים קצרים שעבורם לא מתקבל תשלום בארה”ב.
 6. טיפולים בנכסי החברה המעסיקה או חברה שלה קשרים עסקיים איתה.

ויזת עסקים מסוג זה מקנה שהייה של עד 90 יום רצופים ברחבי ארצות הברית.

כאמור ויזת עסקים מסוג זה תתאים לכל אדם המתעד לקיים פגישות עסקיות או השתתפות בכנסים מקצועיים בין אם לצורך פיתוח העסק שלו או פיתוח קריירה והתמקצעות בתחומים שונים.

ויזת העסקים מסוג זה אינה דורשת להוכיח את רווחיות העסק  או עמידה בקריטריונים נוקשים כפי שמתבקש בעת הגשת בקשה לויזה מסוג E-2  וכן נחשבת לויזה יותר קלה להגשה.

את הויזה יכול להגיש כל מועמד אשר מעוניין לקיים פגישות עסקיות או לבחון שיתופי פעולה עם עסקים המצויים בשטח ארצות הברית. בנוסף ויזה מסוג זה מתאימה גם למועמדים שרוצים להתפתח מקצועית באמצעות כנסים, סדנאות והשתלמויות שמתקיימות בארצות הברית.

יש לשים לב, משום שהאגרה עבור ויזה B2  עסקים זהה לאגרה המשולמת עבור ויזה B1 למטרות נופש, ניתן להגיש את הויזה לשתי מטרות אלו במקביל ובכך לקבל ויזה מסוג B1\B2.

ויזת עסקים- ויזת משקיע E2

בעבר הלא רחוק רק ישראלים בעלי אזרחות כפולה יכלו להגיש בקשה לויזה E2 דרך האזרחות הנוספת, כלומר האפשרות לקבלת ויזה מסוג זה לא הייתה זמינה לישראלים כלל.

החל משנת 2019 נפתחה האפשרות להגשת ויזה מסוג זה גם לישראלים וכיום ויזה מסוג E2 זמינה גם לישראלים בעלי אזרחות ישראלים בלבד.

בניגוד לויזת עסקים מסוג B2, ויזת עסקים מסוג E2 מקנה לבעל הויזה ומשפחתו לעבור להתגורר בארצות הברית ולעבוד בכל עבודה חוקית שבמדינה. כלומר ויזה זו מאפשרת לבעל הויזה לעבוד ולקבל שכר בארצות הברית.

ויזת E2 מיועדת לבעלי עסקים שמתעדים לקיים פעילות עסקית בארצות הברית או שכבר מקיימים וכעת מעוניינים לעבור להתגורר בארצות הברית.

העסק שבגינו מגיש הויזה יכול לקבל ויזה יכול להיות עסק קיים בארצות הברית שמקיים פעילות עסקית או לחלופין עסק חדש שטרם מקיים כל פעילות עסקית אך מיועד לקיים פעילות עסקית ברחבי המדינה. על מבקש הוזיה להיות לכל הפחות בעל של 50 אחוז מהעסק שבגינו מבוקשת הויזה.

ההליך להוצאת ויזת עסקים מסוג E2 דורשת עמידה בקריטריונים שונים ומרובים וכן דורשת הגשת טפסים מרובים על מנת לוודא שאכן העסק עומד בדרשות על מנת לזכות בויזה המיוחלת.

לצורך הגשת ויזה יתבקש מהמועמד להציג את המסמכים הבאים:

 1. תוכנית עסקית מפורטת של מבנה העסק הקיים או העסק החדש בהקמה- על התוכנית להכיל את המבנה העסקי ואת הפעילות העסקית המתוכננת, תוך עמידה על הכנסות והוצאות צפויות לחמש שנים הקרובות, עמידה על יתרונו של העסק אל מול המתחרים, דוח רווח והפסד מוערך, צפי השקעה משוערך ועוד.
 2. על מבקש הויזה למלא טופס DS160 וכן טופס בקשה 129 וטפסים נוספים לצורך בחינה האם המקש עומד בקריטריונים האמורים.
 3. אישור רואה חשבון אמריקאי על פתיחת חברה והתנהלות כלכלית צפויה וקיימת, אישור כי מבקש הויזה הוא אכן בעל העסק שבגינו מוגשת הבקשה לויזה. האישור צריך להינתן על ידי רואה חשבון אמריקאי שמאושר על ידי רשויות המס האמריקאיות.
 4. הוכחות על פעילות עסקית של העסק במידה ומדובר בעסק קיים- הצגת מסמכים מאמתים שמאשרים את פעילות העסק הקיים כמו העסקת עובדים, קיום חוזים עם ספקים ולקוחות וכל מסמכים המאתים התקשרויות של העסק. מטרת מסמכים אלו היא להוכיח כי העסק עסק קיים שמנהל פעילות עסקית.
 5. תמונת פספורט של מבקש הויזה ובני משפחתו.

 

לסיכום, כפי שניתן לראות ויזה עסקים מסוג E2 הינה ויזה בעלת קריטריונים רבים הגשתה הינה הליך ארוך אך בסופו תינתן למבקש הויזה יכול לעבוד ולהתגורר בארצות הברית. לעומת זאת ויזת עסקים מסוג B2 הינה ויזה שהליך הגשתה פשוט יותר, לא נדרשת הוכחת המטרה העסקית או רווחיות העסק אך היא היא מאפשרת לבעל הויזה ביקור עד 90 יום בארצות הברית וכן אין בכוחה לאפשר לבעל הויזה להרוויח שגר בארצות הברית או להעתיק את מגוריו למדינה.

 

טופס קצר ואנחנו דואגים לך!

כל מה שאנחנו צריכים ממך זה כמה פרטים, את השאר תשאירו כבר לנו

טופס קצר ואנחנו דואגים לך!

כל מה שאנחנו צריכים ממך
זה כמה פרטים, את השאר תשאירו כבר לנו

אולי יעניין אותך גם

השארת פרטים

השארת פרטים

סוג הטיסה

השארת פרטים

השארת פרטים

נציג שלנו יצור איתך קשר בשעות הקרובות.